Bezplodnosc film

Chęć założenia rodziny często ogranicza się nie tylko z podjęciem decyzji o małżeństwie, tylko także z chęcią bycia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przykładach z drugich przyczyn objawia się to niezwykłe i należy podjąć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest rzeczywiście wiele. Pewno obecne istnieć np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u kobiety albo stosunkowo niskie parametry męskiego nasienia. Czasem oraz, mimo wielu badań, ujawnia się, że specjaliści nie są w stanie wskazać przyczyny niepłodności natomiast tym jedynym wdrożyć odpowiednich metod jej pomagania. Kiedy nowe metody zapłodnienia zawiodą, pary kwalifikują się często na pokrycie sztuczne, czyli takie, które podejmuje się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z ostatniego modelu rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do naturalnego zapłodnienia. Technika ta zawiera nadal wiele kontrowersji, tylko dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest jedynym rozwiązaniem.

Warto też wspomnieć, że decydując się na taką formę należy ustalić lub będziemy używać z nasienia swojego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę podstawową możliwość. Pierwsza wizyta u lekarza uzależniona jest ze długą ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie podejmowało się wcześniej, należy też przynieść ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a dodatkowo wykorzystuje jej szereg innych badań. I człowiek pragnie zawierać zbadane nasienie, gra tym dostaje skierowanie do innego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często ujawniają się potrzebne jeszcze inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie przeprowadza się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny etap to uzyskanie zarówno nasienia mężczyzny, jak i cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu wynikają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika umieszcza się do ciała kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.