Pojemnik a kontener

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W relacje od projektu i stylu potrafią stanowić przeznaczone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które chodzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura miałów nie może stanowić większa niż 200 stopni Celsjusza również nie zapewne istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest względnie prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej jest on poruszany w celkach ze skrzydełkami obracającego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają za działanie w forma ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą obecne w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na dowolnym etapie realizacji, także w zasięgu działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o własnych ciśnieniach. Ważna je zakładać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Samym z faktów wyposażenia dozowników celkowych potrafi stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z łatwością dostosować wydajność dozownika do indywidualnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.